Marka z misją ekologiczną

Najważniejsze jest nasze zdrowie i sprawność.

Człowiek w pełni tego świadomy, dba nie tylko o kondycję fizyczną, dietę, higienę psychiczną ale i o środowisko w którym żyje.

GIPARA to holistyczna marka, stworzona przez świadomych pasjonatów i praktyków sportu. Produkty Gipara to suma najlepszych pomysłów, wnikliwego badania potrzeb i dziesiątek testów, które potwierdziły ich bezpieczeństwo, ergonomię  oraz osiąganie maksymalnych efektów treningowych. Tworząc od podstaw odzież do ćwiczeń.

Podstawy, czyli włókna.

Eksperci Gipary, wciąż udoskonalają dzianiny z których powstają ubrania tej marki, nie ustając w poszukiwaniu najlepszych ekologicznych rozwiązań.

Los naszej planety jest priorytetem, dlatego Gipara jako jedna z pierwszych marek w Polsce sięgnęła po materiały z recyklingu do produkcji odzieży sportowej.
Produkty z linii „I am recycled” powstały z dzianin i tkanin wykonanych z włókien z przetworzonych plastikowych butelek PET.

W jaki sposób butelka zmienia się w materiał?

Zebrane butelki zostają rozdrobnione, a następnie poddane procesowi granulacji. Granulowany surowiec trafia do producenta przędz, gdzie pod wpływem ciepła zamienia się w płynną substancję, która przepływając przez sitka z otworami dużo mniejszymi niż średnica włosa, stygnąc zamienia się w włókna. W kolejnym etapie włókna skręcane są w przędzę, a z nich powstają dzianiny i tkaniny z których powstają kolekcje Gipara.

Ubrania wykonane z tych materiałów charakteryzują się lekkością oraz wytrzymałością. Ze względu na właściwości termoizolacyjne i pochłaniające nadmiar wilgoci świetnie sprawdzą się nawet podczas ciężkich treningów.

Gipara łączy piękno z funkcjonalnością. Priorytety marki to ekologia, nowoczesny design, trwałość i bezpieczeństwo.

GIPARA WEAR to kolekcje dedykowane profesjonalistom, dla których sport jest nie tylko stylem życia, ale i filozofią, z którą się w pełni identyfikują. Ambasadorzy Gipary inspirują holistyczną filozofią i jej praktycznym zastosowaniem w codzienności. To kolekcje stworzone dla ludzi silnych, świadomych, sięgających po więcej.

Gipara stosuje w swoich produktach harmonijne połączenia perfekcyjnie przemyślanych form oraz wyważonej kolorystyki.

Istotnym elementem jest również respektowanie środowiska na każdym etapie produkcji odzieży. Między innymi w kolekcjach Gipary zastosowano technologie alternatywne dla jonów srebra – najczęściej stosowane przez innych producentów profesjonalnej odzieży sportowej i wyjątkowo wyniszczające środowisko naturalne.

Krajowa produkcja gwarantująca najwyższą jakość.

Gipara to nowatorskie, autorskie projekty wykorzystujące najbardziej innowacyjne dostępne technologie, takie jak

Moisture Management®

Szwajcarska, silnie hydrofilowa powłoka odprowadzająca wilgoć na zewnątrz, dzięki której dzianina schnie szybciej. Eliminuje przykry zapach potu oraz zahamowuje rozwój bakterii beztlenowych.

Dodatkowo Moisture Management zmiękcza materiał, zwiększając komfort użytkowania.

Powłoka Moisture Management jest skuteczną alternatywą dla często stosowanych jonów srebra, które są szkodliwe dla środowiska i dla użytkowników.

GIPARA wciela w swoją produkcję nowe i niezwykle ważne założenie współczesnego przemysłu odzieżowego: symbioza z naturą.

Z kolekcjami GIPARA WEAR można zapoznać się w sklepie www.giparawear.com

fit

Nurtują cie pytania? Skontaktuj się z nami…