EkoCentrum Punkt Zwrotny to nowe miejsce na mapie Warszawy, gdzie nauka idzie w parze z dobrą zabawą. Działa dopiero od września 2023, a odwiedziło je już ponad 170 grup ze szkół w całym województwie.

EkoCentrum Punkt Zwrotny swoje działania kieruje przede wszystkim do placówek edukacyjnych, ale nie tylko – każdy jest tam mile widziany. Jest to świetne miejsce do organizowania warsztatów, spotkań czy pokazów filmów.

Oferuje innowacyjne zajęcia oparte na gamifikacji i wykorzystaniu zagadek. Gospodarze w angażujący sposób uczą o zagadnieniach zrównoważonego rozwoju znajdujących się w podstawie programowej.

Punkt Zwrotny to centrum edukacji ekologicznej zbudowane wokół tematu cyrkularności i idei zrównoważonego rozwoju w branży modowej. Program Ekocentrum został opracowany we współpracy ze specjalistkami ds. zrównoważonego rozwoju oraz edukatorami. Wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży skupia się na uświadomieniu powiązań pomiędzy kupowaniem, manipulacją, produkcją a degradacją środowiska naturalnego.

Punkt Zwrotny uczy poprzez grę, wykorzystując narzędzia TIK oraz metodę STEAM. Klasa dzieli się na grupy, następnia każda grupa ma do rozwiązania 4 pokoje zagadek. Przy okazji szukania odpowiedzi i rywalizacji uczniowie poznają tajniki przemysłu modowego. Gra zakończona jest warsztatem prowadzonym przez doświadczonych edukatorów, podczas którego wiedza z pokojów zagadek jest utrwalana i poszerzana. Cała „lekcja” trwa 90 minut.

Optymalny wiek do odwiedzenia Punktu Zwrotnego to 12-18 lat, ale dorośli również się świetnie bawią!

Adres:
Ul. Jagiellońska 88, dawna brama FSO, na wysokości przystanku tramwajowego Dyrekcja FSO. Szukajcie szyby z zielonym wężem.

Mamy Projekt to organizacja tworząca atrakcyjne, oparte na interaktywności i formule gry projekty edukacyjne w całej Polsce. Na swoim koncie ma takie projekty jak: „Niemapa” czyli ponad 40 alternatywnych przewodników po miejscach i zjawiskach; „Ekoeksperymentarium” – interaktywną ekspozycję muzealną dla dzieci oraz bezpłatną platformę e-learningową podejmujące wątki dbałości o wodę, powietrze i energię. Projekty są tworzone w gronie specjalistów i specjalistek pod patronatem Ministerstwem Klimatu i Środowiska czy Komisji Europejskiej.

Nurtują cie pytania? Skontaktuj się z nami…