SportsArt The Green Fitness Company Primary Logo_2C-Gray-Green

ECO FITNESS

Bieżnie i rowery treningowe zamieniające energię ćwiczących w energię zieloną? 

Tak. To już możliwe.

Na polskim rynku pojawiły się urządzenia treningowe takie jak bieżnie i rowery wykorzystujące siłę ludzkiej energii podczas ćwiczeń do generowania energii zielonej. To nowość i rewolucja na rynku fitness będąca połączeniem dbania o zdrowie z jednoczesną dbałością o ekologię, dzięki całkowicie bezemisyjnej produkcji energii. Po podłączeniu do gniazdka elektrycznego wytwarzana przez człowieka energia przekształca się w energię elektryczną o jakości użytkowej.

Jak to działa?

Urządzenia SportsArt ECO-POWR, bo o nich mowa, nie wymagają żadnego akumulatora, gdyż energia elektryczna nie jest gromadzona tylko bezpośrednio wykorzystywana przez inne urządzenia aktualnie pracujące w klubie. Umieszczony w urządzeniu zintegrowany falownik wprowadza wytworzoną energię z powrotem do sieci, kompensując w ten sposób zużycie energii w klubie. W ten sposób można zasilić telewizory, lodówki, oświetlenie czy sauny. Im więcej urządzeń w klubie i osób na nich ćwiczących, tym większa produkcja energii elektrycznej. Dla klubu fitness to realne oszczędności, dla użytkowników możliwość bycia nie tylko fit, ale również eko, co wpisuje się w obecny trend dbałości nie tylko o zdrowie ale również środowisko.

Arkariusz Paszun, Prezes Zarządu IMG Fitness:

Ekologiczne siłownie sprawdzają się na rynkach Europy zachodniej, w USA i w Azji. Tam klienci wybierają urządzenia eko, by swoim działaniem wpływać na poprawę ochrony środowiska, poprzez zmniejszenie zużycia tradycyjnej, tak zwanej czarnej energii. Wierzę, że urządzenia ECO-POWR idealnie wpisują się również w ten trend obecny od niedawna na polskim rynku. Fitness kluby w Polsce, które już korzystają z naszych urządzeń potwierdzają bardzo duże zainteresowanie klientów, które wynika po części z ciekawości a po części z chęci zrobienia czegoś pożytecznego dla środowiska.”

Czysta energia

Ilość wytwarzanej energii zależy od długości i intensywności treningu. Przykładowo jedna osoba, podczas treningu o średniej intensywności, ćwicząca regularnie 4 razy w tygodniu przez godzinę na bieżni bądź rowerze ECO-POWR może wyprodukować rocznie 20 kWh czystej energii zielonej. Przemnażając to przez większą liczbę osób w siłowni, mieście, regionie czy w skali kraju uzyskujemy imponujące wartości.

W Polsce według szacunków istnieje około 2.000 klubów fitness. Przy założeniu, że każdy posiada 3 takie urządzenia, wytworzone ilości energii elektrycznej mogą odpowiadać jednej średniej wielkości elektrowni węglowej.

Według ekologów, równowartość 750 KWh energii to 1 posadzone drzewo a równowartość 1 MWh to jedna tona mniej emisji dwutlenku węgla do środowiska. Co oznacza, że już 50 osób ćwiczących regularnie może zmniejszyć roczną produkcję energii konwencjonalnej właśnie o 1 MWh. Te dane powinny zachęcić zwłaszcza fitness kluby w miastach i regionach walczących ze smogiem.

Katarzyna Kuziak, marketing manager SportsArt:

Taki trening to podwójna przyjemność. Klienci mają poczucie, że robią coś dobrego, nie tylko dla siebie, ale również, a czasem przede wszystkim dla środowiska. Co ważne, urządzenia są dostępne nie tylko dla siłowni. Współpracujemy również z hotelami, deweloperami mieszkaniowymi stawiającymi na ekologiczne rozwiązania w nowo projektowanych osiedlach, firmami dbającymi o zdrowie swoich pracowników. Są one dostępne również dla klientów indywidualnych.”

Aplikacja, która „liczy” ekologię

Już wkrótce SportsArt, dystrybutor urządzeń ECO-POWR, wprowadzi na rynek bezpłatną aplikację o nazwie WATA (Watt Accumulation Target Application). Aplikacja będzie łączyć się z maszyną wytwarzającą energię elektryczną poprzez kod QR. Istnieje również możliwość połączenia z aplikacją Zdrowie w telefonie. Aplikacja będzie kumulować wypracowane zielone kWh i przeliczać je na punkty. Ćwiczący będą na bieżąco widzieć ile energii zielonej właśnie „wyprodukowali”. Managerowie i właściciele klubów będą z jej pomocą śledzić aktualne wyniki wszystkich klubowiczów i jednocześnie gratyfikować ich w odniesieniu do wyprodukowanej przez nich ilości prądu.

Arkadiusz Paszun, prezes zarządu IMG Fitness:

To świetne narzędzie do promocji działań i zachowań proekologicznych, gdyż pokazuje realnie ile jaki klub czy miasto wygenerowała kWh, w tym ile ocaliło drzew czy zmniejszyło emisję CO2. Poprzez aplikację chcemy promować nie tylko aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia, ale również proekologiczne postawy – edukujemy, uświadamiamy i zachęcamy do wyboru ekologicznej technologii na siłowni.”

 

 

yonka

LOTION YON-KA dla skóry suchej został wzbogacony w glicerynę pochodzenia roślinnego ze względu na jej znakomite właściwości nawilżające.

Zalety:

  • Ożywcza i energetyzująca formuła Yon-Ka Quintessence
  • Delikatny zapach Prowansji
  • Wygodny w użyciu – umożliwia precyzyjną aplikację na skórę twarzy
  • LOTION YON-KA nie zawiera alkoholu, więc skóra nie zostaje podrażniona, ani nie jest nadmiernie napięta.

W składzie odnajdziemy Yon-Ka Quintessence: esencjonalne olejki z lawendy, pelargonii, rozmarynu, cyprysu, tymianku; harmonizacja – odświeżanie – oczyszczanie.

yonka

Nurtują cie pytania? Skontaktuj się z nami…