ECO-CHOINKI W ZGODZIE Z MATKĄ NATURĄ – ROZMOWA Z PAULINĄ KOPYŚ, POMYSŁODAWCZYNIĄ ECOFERIAE.PL

szyszkiPlastik, czy wycinka?

Co roku, w imię bożonarodzeniowej tradycji wybieramy mniejsze zło. Albo plastikowe drapaki, albo wycinka żywych drzewek. Sztuczne choinki dopiero po wielu latach używania są w stanie zasłużyć sobie na miano bardziej ekologicznego zamiennika żywych odpowiedników. Pytanie, kto był w stanie przez tyle czasu używać jednej i tej samej choinki? Czy po 5 latach nie przypominała bardziej stracha na wróble?

A żywe choinki? Rocznie wycina się 6 milionów drzewek w samej tylko Polsce. Zobaczmy, jak to wygląda w praktyce. 60-letnia sosna wytwarza tlen dla 3 osób w ciągu dnia. O ile ma szansę dorosnąć, a nie skończyć w naszym pokoju obłożona świecidełkami, a potem na śmietniku. Drzewko potrzebuje od 7 do 10 lat, aby uzyskać wysokość 150 cm…

Trzecia, drewniana opcja na lata?

ecoFeriae – to choinki drewniane, wystylizowane, na wskroś ekologiczne.

Do ich wytworzenia użyto drewna z ekologicznej uprawy. Z jednego dorosłego drzewa powstaje aż 40 drzewek ecoFeriae. Olejowane – nieszkodliwe dla alergików, zabezpieczone… mogą przetrwać dziesiątki lat. Są także pakowane w ekologiczne pudełka. Po Świętach choinkę ecoFeriae szybko i sprawnie się składa, zajmuje niewiele miejsca.

choinkaInspiracja dzięki covidowi?

“Mam trójkę dzieci, epidemia zamknęła mnie z nimi w domu. Lekcje, prace domowe, praca na dyrektorskim, wymagającym stanowisku w firmie IT. Wiedziałam, że muszę mądrze wybrać… Chciałam zostać w domu, ale nicnierobienie to nie dla mnie! Wyjechaliśmy na działkę, łono natury, wokół przyroda, lasy. Któregoś wieczora przeglądałam z dziećmi rodzinne albumy i co roku na świątecznym zdjęciu widziałam inną choinkę… Co się stało z nimi wszystkimi? Gdzie choinka z 2012 roku, a ta z 2017? Gdzie skończyły? Nie ukrywam, mam manualne zdolności, zaczęłam szkicować, coś zatrybiło. I tak powstał prototyp choinki ecoFeriae. Nazwę wymyślił mąż” – opowiada Paulina Kopyś.

Jak to się dobrze składa…

ecoFeriae składa się z drewnianych klocków o różnej wielkości. Aby mieć gotowe drzewko… wystarczy 7 minut. Tyle zajęło 6-letniemu synowi Pauliny ułożenie dwumetrowej choinki. Każde drzewko jest ręcznie wykańczane. Jest każde wyjątkowe, ponieważ posiada wygrawerowany unikalny numer.

“Święta to klimat i… zapach. W naszym sklepiku można zakupić ekologiczny olejek o zapachu lasu, a także ledowe, energooszczędne lampki choinkowe. Wszystko po to, aby nic ze świątecznej otoczki nas nie ominęło” – mówi Paulina Kopyś.

świętaFirma, nowe kontrakty, atesty. I pomysły. W skład oferty wchodzą 2 rozmiary drzewek 205 i 151 cm, a także opcja wypożyczenia ecoFeriae na czas świąteczny.

“To dopiero początek” – zapewnia pomysłodawczyni – “Jak się okazało, jesteśmy bardzo kreatywną rodziną, mamy wiele pomysłów na rozwój, a Matka Natura sama podsuwa inspiracje. To wspaniałe uczucie, świadomość, że moje działanie ma realny wpływ na środowisko, aż chce się pracować”. – dodaje.

Więcej informacji: www.ecoferiae.pl

Nurtują cie pytania? Skontaktuj się z nami…