dr n.med., specjalista dermatolog Kamila Padlewska, właścicielka Kliniki Oricea – wypowiedź eksperta

1) Pani Doktor jest Pani autorką kilku książek dedykowanych nowym trendom w dermatologii i medycynie estetycznej. W jaki sposób techniki biostymulacyjne, o których tak głośno poprawiają jakość skóry?

Biostymulacja skóry prowadzi do poprawy jej struktury, poprzez stymulację fibroblastów do produkcji różnych składników macierzy zewnątrzkomórkowej w tym kolagenu. Obecnie są dostępne różnorodne techniki biostymulacyjne, które poprawiają jakość skóry. Wśród dostępnych metod mamy metody iniekcyjne z preparatami autologicznymi (pochodzącymi z naszego organizmu, jak np. osocze), jak i nieautologicznymi. Jest coraz więcej zabiegów aparaturowych, które przynoszą bardzo dobre rezultaty.
Interesujące i celowe wydaje się łączenie różnych technik celem otrzymania lepszych rezultatów.

2) Znana jest Pani z nowatorskiego podejścia do zdrowia i urody. Ostatnie badania potwierdzają ogromną rolę w dermatologii i medycynie estetycznej osocza,

Wstrzykiwanie autologicznego osocza bogatego w płytki (PRP, ang. Platelet Rich Plasma) i fibryny (PRF, ang. Platelet Rich Fibrin) jest obecnie popularną metodą odmładzania, ale też poprawia porost włosów. Popularnie czasami jest nazwane wampirzym liftingiem. Nie wywołuje alergii i odczynów na ciało obce. Pacjentowi pobiera się krew żylną do specjalnego pojemnika, który jest przeznaczony do otrzymywania PRP, lub fibryny, a następnie wiruje. PRP lub fibryna bogatopłytkowa zostają oddzielone od erytrocytów i pozostałej warstwy osocza. Tak uzyskany materiał wstrzykuje się w skórę. W PRP są skoncentrowane i aktywowane płytki krwi. Uwalniają one między innymi czynniki wzrostu. To pobudza procesy regeneracyjne, podobne do tych jakie zachodzą w trakcie gojenia.
Prowadzi to do regeneracji skóry właściwej i tkanki podskórnej. Dodatkowo PRF zawiera komórki macierzyste i włókna fibryny dlatego może być stosowana w celu uzupełniania ubytków tkankowych tj. głębokich zmarszczek, fałd i bruzd. Zabiegi zwykle powtarza się co 3 – tygodnie.

3) Pani Doktor jest Pani prekursorem medycyny estetycznej w Polsce, autorką wielu nagradzanych terapii, które z terapii łączonych Pani zdaniem są najbardziej skuteczne?

Terapie łączone mogą dawać lepsze rezultaty niż zastosowanie jednej procedury na jednym posiedzeniu. Na przykład można połączyć zabieg osocza z laserem frakcyjnym. Dochodzi wtedy do szybszego gojenia i uzyskuje się lepsze rezultaty. Lubię też robić naprzemienne serie różnych biostymulatorów, np. po 3-4 zabiegach z osoczem, robię zabiegi z preparatami nieautologicznymi, bazującymi
np. na kolagenie. Dobór licznych zabiegów biostymulujących zależy od wieku i stanu skóry pacjenta.

Dr n. med. Kamila Padlewska specjalista dermatolog www.oricea.com 22 53 53 054
Laureatka certyfikatu „Zielona Cegiełka” przyznawanego przez naszą Fundację
https://eco4life.pl/zielona-cegielka-dr-n-med-kamila-padlewska/

Nurtują cie pytania? Skontaktuj się z nami…