Urządzenia Urban Wind Power Station

Urządzenie Urban Wind Power Station to zespół prądotwórczy do użytku na obszarach zurbanizowanych. Do produkcji energii elektrycznej wykorzystuje odnawialną, praktycznie nieograniczoną energię strumieni powietrza wymuszoną działalnością człowieka w przestrzeni zurbanizowanej. Ze względu na swoją konstrukcję jest bezpieczny dla środowiska i ptaków. Nie emituje hałasu. Urządzenie wytwarza przemienny prąd elektryczy 230 V. Moc nominalna tych urządzeń wynosi 5, 10 i 20 kW

Urządzenie składa się z modułowej turbiny wiatrowej i generatora. Może być stosowany w pozycji pionowej i / lub poziomej.

Można go również bezpiecznie używać w pomieszczeniach, gdzie występują strumienie powietrza, np. w metrze, a także w przestrzeniach parkowych, np. na polach golfowych.

Nie wymaga sterowania na kierunek przepływu strumieni ze względu na zastosowanie cylindrycznych sterowników panelowych.

Moduł silnika ma wysokość około 1 m, a do ustawienia na dachach składa się z dwóch modułów, tak aby konstrukcja na dachu nie była wyższa niż 3 m. Jego średnica jest różna i może być dowolna, ale standardem w tej fazie jest 70, 90 i 110 cm.

Oprócz produkcji energii elektrycznej w systemie rozproszonym, głównie na własne potrzeby, może być stosowany do produkcji wody pitnej z  zasolonych wód kopalnianych i morskich, a także do produkcji wodoru i tlenu drogą  elektrolizy. Synergia z fotowoltaiką a także wspomaganie działania naziemnych farm wiatrowych to naturalne połączenie.

Urban Wind Power Station

Jako beneficjent koordynujący projektu LIFE-UrbanWind.PL w czasie pandemii pracujemy zachowując wszystkie wytyczne ostrożności – powstają kolejne elementy urządzenia Urban Wind Power Station. Jest to urządzenie do bezpiecznej produkcji energii elektrycznej z odnawialnej energii strumieni powietrza w przestrzeni zurbanizowanej. To cylindryczne urządzenie wyłapuje strumienie z każdego kierunku i o zmiennej prędkości. Może być stosowane na dachach budynków i obiektów przemysłowych, wewnątrz obiektów np.metro, tunele a także w przestrzeni otwartej np. na polach golfowych. Urządzenie produkuje prąd o napięciu 230V i zaprojektowane jest w trzech wersjach 5kW, 10kW i 20kW. Może być stosowane w wersjach horyzontalnej lub vertykalnej a także pod dowolnym kątem.

Urban Wind Power Station

W czasie pandemii pracujemy zachowując wszystkie wytyczne ostrożności – powstają kolejne elementy urządzenia Urban Wind Power Station. Jest to urządzenie do bezpiecznej produkcji energii elektrycznej z odnawialnej energii strumieni powietrza w przestrzeni zurbanizowanej. To cylindryczne urządzenie wyłapuje strumienie z każdego kierunku i o zmiennej prędkości. Może być stosowane na dachach budynków i obiektów przemysłowych, wewnątrz obiektów np.metro, tunele a także w przestrzeni otwartej np. na polach golfowych. Urządzenie produkuje prąd o napięciu 230V i zaprojektowane jest w trzech wersjach 5kW, 10kW i 20kW. Może być stosowane w wersjach horyzontalnej lub vertykalnej a także pod dowolnym kątem.

Opublikowany przez UrbanWind.PL Sobota, 20 czerwca 2020

webinar

Szukasz finansowania swojego projektu #climateaction ? @LIFEprogramme potrzebuje Ciebie! Aby spotkać się z doradcą projektu 1:1 zarejestruj się na
https://eu-life-2020.b2match.io/   lub dowiedz się więcej o #climate #adaptation #LIFEprojects na seminarium internetowym:
https://ec.europa.eu/easme/en/adapting-klimat-change   # EULife20

Seminarium odbędzie się we wtorek, 12 Maja 2020 roku, pomiędzy godziną 14.00 a 15.30. Udział bezpłatny.

Daj Ziemi Oddech

Daj Ziemi Oddech

Po raz kolejny wspieramy obchody Światowego Dnia Ziemi, szczególnie w formule organizowanej przez Miasto st. Warszawę. W tym roku to będzie dzień 22 kwietnia, obchodzony pod hasłem #Daj Ziemi Oddech, w przestrzeni wirtualnej, czyli tam, gdzie ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną przeniosło się życie wielu z nas.

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji poprzez udostępnianie treści publikowanych na profilach FB Fundacji i realizowanego przez nas projektu LIFE-UrbanWind.PL:

– Fundacja: https://www.facebook.com/Fundacjawspieraniaekologii
– Projekt: https://www.facebook.com/urbanwindpl

Od dzisiaj do 24 kwietnia będziemy promować komunikaty m.in. „Warszawy dla Klimatu” z użyciem hashtaga #DajZiemiOddech, zawierające przykłady ekologicznych działań nawiązujących do największych zagrożeń środowiskowych.

stacja meteo urbanwind

Zainstalowaliśmy kolejną stację meteo w ramach projektu LIFE-UrbanWind.PL

Zainstalowaliśmy kolejną stację meteo w ramach projektu LIFE-UrbanWind.PL.

Tym razem na terenie pola golfowego Sobienie Królewskie Golf & Country Club leżącym przy drodze 739 pod Warszawą.

Już pierwsze sygnały potwierdzają wcześniejsze ustalenia, że przez większość dnia wieją tam wiatry o w miarę ustalonym kierunku i z prędkością na poziomie ok. 4m/s. To tylko potwierdza informacje otrzymywane już z Kraków Valley Golf & Country Club, że pola golfowe to dobre miejsce do produkcji energii elektrycznej z odnawialnej energii strumieni powietrza występujących na polach golfowych. Monitorujemy wyniki.

Konferencja „ Przedsiębiorstwo a środowisko”

Fundacja Wspierania Ekologii ECO FOR LIFE w dniach 09-10.01.2020 podczas konferencji „ Przedsiębiorstwo a środowisko” organizowanej przez Fundację Ochrony klimatu PROZON  jako partnerzy wydarzenia zaprezentowaliśmy projekt urządzenia Urban Wind Power Station w ramach projektu LIFE-UrbanWind.PL, którego jesteśmy głównym beneficjentem . www.urbanwind.pl
Konferencja odbyła się w centrum konferencyjnym hotelu Sound Garden w Warszawie. Zgromadziła przedstawicieli wielu branży. Celem Konferencja Przedsiębiorstwo a Środowisko było przekazanie wiedzy m.in o kontrolach w zakresie przepisów F-gazowych, zmianach przepisów dla wytwórców i zbierających odpady oraz o alternatywnych czynnikach chłodniczych.
Konferencje uroczyście otworzył Prezes Zarządu PROZON Fundacji Ochrony Klimatu – Krzysztof Grzegorczyk. Witając gości podkreślił, że spotkanie to jest również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i integracji przedstawicieli różnego rodzaju przedsiębiorstw, a także wprowadził słuchaczy w problematykę wystąpień konferencyjnych.

prozon

Fundacja Wpierania Ekologii ECO FOR LIFE, główny beneficjent projektu LIFE -UrbanWind. PL, mając na uwadze potrzebę edukacji i upowszechniania wiedzy na temat globalnego ocieplenia oraz sposobów przeciwdziałania zmianom klimatu, nawiązała współpracę z PROZON Fundacja Ochrony Klimatu, która jest głównym beneficjentem koordynującym projektu Refrigerants LIFE Cycle.

 

https://life-prozon.eu/pl/

Nowy Rok 2020 zaczynamy intensywnie.

Prozone9-10.01 2020 weźmiemy udział w konferencji „ Przedsiębiorstwo a środowisko „ Jako Partnerzy wydarzenia zaprezentujemy projekt Urban Wind Power Station. Podczas konferencji poruszone zostaną istotne tematy dla każdego Przedsiębiorcy, w formie prelekcji i warsztatów. Organizatorem jest Fundacja Prozon.

www.przedsiebiorstwoasrodowisko.pl 

Instytut Badań, Nauk Stosowanych i Nowych Technologii uruchomił na potrzeby projektu tunel aerodynamiczny o prześwicie 2 / 2 metra do symulacji strumienia powietrza w przestrzeni zurbanizowanej. Badania będą prowadzone i analizowane na bazie informacji pozyskiwanych między innymi z własnych stacji meteo.
W tunelu tym będą badane także właściwości poszczególnych wersji silników wiatrowych ( turbin ).

Stacje meteo UrbanWind.pl

Zgodnie z rozkładem jazdy projektu LIFE UrbanWind.pl, którego Fundacja Wspierania Ekologii ECO FOR LIFE jest głównym beneficjentem, budujemy katalog strumieni powietrza wymuszonych działalnością człowieka w przestrzeni zurbanizowanej. Zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy stacje meteo, które mają za zadanie rejestrować online dane na temat strumieni powietrza wymuszonych działalnością człowieka. Mierzą temperaturę, prędkość, kierunek i wilgotność strumieni i przesyłają dane do naszej bazy w Warszawie. Obecnie zainstalowane są dwie stacje : na dachu firmy Bella – Zakład Kompozytów Sp. z o.o. w Czosnowie k/Warszawy, na polu golfowym Kraków Valley Golf & Country Club w Paczułtowicach k/Krakowa, dwie następne będą zainstalowane na wyznaczonych przez władze Warszawy obiektach w Warszawie, jeszcze jedna będzie zainstalowana na polu golfowych Sobienie Królewskie Golf & Country Club pod Warszawą. Zbudowany jest także zestaw przenośny, który będzie podróżował w wyznaczone miejsca i zbierał chwilowe dane w tych miejscach. Jest istotny w aspekcie zbierania informacji na temat strumieni powietrza „pod dachem” i w miejscach, gdzie nie można postawić naszej stacji na stałe.

Budujemy zieloną Warszawę w Ecocraft

Konkurs ! Przedstaw swoją wizję miasta przyszłości opracowaną w środowisku gry Ecocraft – ekologicznego odpowiednika popularnej gry Minecraft .

Organizatorzy to Fundacjia Veolia Polska oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa, którzy są członkami Platformy ” Partnerstwo dla Klimatu „ do której należy również nasza Fundacja ECO FOR LIFE.

Zapraszamy do udziału w konkursie pod hasłem „Budujemy zieloną Warszawę w Ecocraft”, organizowanym w ramach programu „Ciepło dla Miast”. Program jest realizowany przy ścisłej współpracy z ekspertami Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej Urzędu m.st. Warszawy jako jedna z inicjatyw wspierających realizację celów Partnerstwa dla Klimatu.

Prace można zgłaszać do 3 stycznia 2020 r. do godz. 15:00. Dla autorów najlepszych prac przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie http://www.cieplodlamiast.pl/warszawa oraz na wydarzeniu konkursowym na Facebook (Budujemy zieloną Warszawę w Ecocraft,https://www.facebook.com/events/470364197150358).

Życzymy powodzenia wszystkim koleżankom i kolegom rozpoczynającym nowe, niezwykle interesujące projekty LIFE!!

X

X

X

Konferencja LIFE Kick-off Meeting Climate Change Project w Brukseli, 3-4.10.2019

3 i 4 października 2019 reprezentacja Fundacji Wspierania Ekologii ECO FOR LIFE i Instytutu Badań, Nauk Stosowanych i Nowych Technologii Sp. Z o.o. wzięła udział w Konferencji LIFE Kick-off Meeting Climate Change Project w Brukseli. Jako beneficjenci projektu LIFE-UrbanWind.PL mieliśmy okazje poznać 31 innych projektów europejskich z tego zakresu, których realizacja rozpoczyna się obecnie oraz aktualne wytyczne i osiągnięcia Komisji Europejskiej dotyczące polityki Climate Change Adaptation (adaptacji do zmian klimatycznych) oraz Climate Change Mitigation (spowalniania zmian klimatycznych).

Przedstawiciele EASME (Executive Agency for Small and Medium sized Enterprises), Komisji Europejskiej oraz NEEMO EEIG Life Team (międzynarodowej agencji monitorującej projekty LIFE) zadbali o to, aby wszyscy uczestnicy konferencji mogli dowiedzieć się jak najwięcej na wszelkie możliwe tematy związane z formalną realizacją projektów. Zasięg i możliwości współpracy wynikające ze współuczestniczenia w programie LIFE są olbrzymie.

Życzymy powodzenia wszystkim koleżankom i kolegom rozpoczynającym nowe, niezwykle interesujące projekty LIFE!!

Szczyt Gospodarczy w Siedlcach 26-27.09.2019 r.

Fundacja Wspierania Ekologii ECO for LIFE oraz Instytut Badań, Nauk Stosowanych i Nowych Technologii z projektem LIFE -UrbanWind.PL aktywnie uczestniczył w ogólnopolskim Szczycie Gospodarczym w Siedlcach.

Dwudniowy, jubileuszowy V Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy w Siedlcach przebiegał pod głównym hasłem: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo”. W dyskusjach dominowały tematy środowiskowe, zwłaszcza w kontekście poprawy jakości powietrza w Polsce, dotyczące także inwestycji w odnawialne źródła energii oraz bezpieczeństwa energetycznego państwa. Drugi dzień OSG to warsztaty prowadzone przez Doradców Energetycznych Projekt Doradztwa Energetycznego skierowanych dla przedsiębiorców, właścicieli domów, właścicieli gospodarstw rolnych, przedstawicieli JST. Doradcy udzielali konsultacji i porad o możliwościach zdobycia dofinansowania na inwestycje z zakresu efektywności energetycznej oraz zagadnień związanych z ograniczeniem negatywnego wpływu emisji na jakość powietrza. W tym panelu Prezes Fundacji Anna Niewodzka oraz Prezes Instytutu Anna Łasica-Czaplejewicz prezentowały nasz projekt LIFE- UrbanWind.PL jako odnawialne żródło energii w systemie rozproszonym.

Organizatorem powyższego byli : Ministerstwo Energii oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wydarzenie objął honorowym patronatem Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Dzień Informacyjny LIFE 2019 w dniu 17 kwietnia w Warszawie

17 kwietnia 2019 roku odbył się Dzień Informacyjnym LIFE 2019, organizowany po raz dwunasty przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Konferencja odbyła się  w Warszawie w centrum konferencyjnym MsMermaid – Conference Center at The Tides (strona internetowa: www.msmermaid.pl) ul. Wioślarska 8.

Celem wydarzenia była inauguracja na poziomie krajowym tegorocznego naboru wniosków do Programu LIFE, a także przedstawienie oferty dofinansowania jakie umożliwia program, oraz ogólnych zasad ubiegania się o dofinansowania w naborze 2019. Było również okazją do zapoznania się z realizowanymi lub zrealizowanymi projektami oraz wymiany doświadczeń z obecnymi Beneficjentami LIFE. Mamy nadzieję, że zaprezentowane w trakcie wydarzenia projekty staną się inspiracją dla przyszłych wnioskodawców.

Program Dnia Informacyjnego
Dzień Informacyjny LIFE 2019 składać się będzie z sesji ogólnej i trzech sesji tematycznych.

Sesja ogólna (poranna) skierowana była do osób, które przygotowują się do złożenia wniosku w naborze LIFE i szukają podstawowej wiedzy o Programie i jego zasadach.

Sesje tematyczne (popołudniowe), poświęcone były bezpośrednio głównym obszarom priorytetowym LIFE. Zaprezentowane były przykładowe, najlepsze projekty na różnych etapach realizacji, dzięki czemu możliwe było poznanie różnych perspektyw uczestnictwa w programie.

  • Sesja I Środowisko i efektywne gospodarowanie zasobami – tematem przewodnim będą projekty poświęcone ochronie powietrza
  • Sesja II Przyroda i różnorodność biologiczna – poświęcona będzie ochronie gatunkowej
  • Sesja III Łagodzenie zmian klimatu – ze szczególnym uwzględnieniem projektów rynkowych

Dodatkowo w trakcie wydarzenia kilkunastu Beneficjentów programu przedstawiło swoje projekty na specjalnych stoiska informacyjnych. Uczestnicy konferencji mieli zatem okazję bezpośredniej wymiany informacji i doświadczeń z realizacji trwających projektów.

Jest nam ogromnie miło, że LIFE-UrbanWind.PL znalazł się wśród najlepszych projektów międzynarodowych LIFE będzie prezentowany w sesji Łagodzenia zmian klimatu.

Nurtują cie pytania? Skontaktuj się z nami…